Mažieji tyrinėtojai leidosi į pavasario atradimų kelionę VU Šiaulių akademijos botanikos sode, kur vaikai dalyvavo pažintinėje veikloje, skirtoje paminėti Tarptautinę žavėjimosi augalais dieną. Vaikai stebėjo žydinčius augalus, tyrinėjo įvairias medžių formas, lygino spalvas, kvapus bei gamtos tekstūras.
Per patyriminę veiklą ugdėme smalsumą, pastabumą, pažinimo džiaugsmą – mokėmės tyrinėdami, klausydami ir atrasdami kartu. Smagiausia buvo ne tik stebėti gamtą, bet ir ją pajusti visais pojūčiais.
Hipotezė: vaikai, tyrinėdami Botanikos sode augalus ir aplinką, lavins gamtamokslinio pažinimo gebėjimus, smalsumą bei gebėjimą stebėti ir lyginti gamtos objektus, o patyriminė veikla gamtoje skatins jų aktyvų įsitraukimą ir norą mokytis per atradimus.
