Tikslas: supažindinti vaikus su kinetiniu smėliu.
Hipotezė: iš paprasto smėlio galima pasigaminti kinetinį smėlį.
Kinetinis smėlis – unikali medžiaga, lavinanti vaikų kūrybiškumą. Jis dar vadinamas „gyvuoju smėliu“, ir tai nestebina: savo išvaizda ir savybėmis primena šlapią jūros smėlį, tačiau paėmus į rankas atrodo, tarsi „teka“ per pirštus. Jis mobilus kaip sausas smėlis, bet tuo pačiu pasižymi šlapio smėlio savybėmis – yra gana birus, tačiau gerai išlaiko formą.
Mokytoja pasiūlė vaikams patiems pasigaminti kinetinį smėlį. Dubenyje sumaišėme 2 puodelius išsijoto smėlio, 1 puodelį krakmolo ir 0,5 puodelio vandens. Mums pavyko!
Vaikai žaidė su magiška mase, o tuo pačiu metu lavino atkaklumą, vaizduotę, lytėjimo pojūčius, smulkiąją motoriką ir dėmesingumą. Jie lipdė įvairias formas, darė figūrėles, spaudė rankyčių atspaudus. Lavino ir peilio valdymo įgūdžius – iš smėlio gamino „dešreles“, „bandeles“, kurias vėliau supjaustė plastikiniu peiliu. Taip pat rašė ir piešė smėlyje – raidžių, skaičių rašymas ar piešimas pagaliuku buvo labai smagus ir įtraukiantis.
Išvada: tyrinėdami smėlį, vaikai pritaikė jau turimą žinių bagažą, sužinojo, kad iš paprasto smėlio galima pasigaminti kinetinį smėlį. Jis geriau išlaiko formą, o svarbiausia – jį labai malonu liesti ir tyrinėti.