„Saulučių“ grupės ugdytiniai pasiklausę pasakos „Trys paršiukai“, ją inscenizavo. Statė namelius iš šiaudų, medžių šakelių, akmenukų. Ugdytiniai kartu su mokytoja ėmė diskutuoti iš ko dar galėtumėme pastatyti namą.
Po diskusijos nusprendėme pabandyti pastatyti namą iš kukurūzų lazdelių ir kukurūzų duonelės. Vaikai kūrė namo maketą, vėrė kukurūzų lazdeles ir statė namo sienas, klojo ir jungė kukurūzų duonelės lakštus – klojo pamatus, dengė stogą.
Veiklos pabaigoje nutarėme, kad namelį galima pastatyti ne vien iš plytų, galime ir iš kukurūzų. Kilo mintis kūrybiškumui lavinti – sukurti savo pasaką apie „traškų“ namelį.
